Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 12:18
 
Türkiye Sakatlar Derneği Üyeleri Toros'ta Kep Fırlattı
Toros Üniversitesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Mersin Şubesi tarafından düzenlenen “Engelleri Birlikte Kaldıralım” projesi kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Mersin şubesi üyeleri kep fırlattı.
EĞİTİM Haberi
Türkiye Sakatlar Derneği Üyeleri Toros'ta Kep Fırlattı

16 Mayıs Çarşamba günü Bahçelievler Kampüsü Bahçesinde gerçekleşen törene Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Türkiye Sakatlar Derneği Mersin Şubesi Başkanı Mürsel Çiftçi’nin yanı sıra akademisyenler ve dernek üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasında söz alan Türkiye Sakatlar Derneği Mersin Şubesi Başkanı Mürsel Çiftçi, “10-16 Mayıs Engelliler haftasında klasik yapılan etkinlikler dışında farklı bir etkinlik yapmak istedik, Toros Üniversitesi ile ortak çalışmamız sonucu bu farklılığa imza atarak bugün burada kep töreni gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımıza destek veren Toros Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasında söz alan Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, “Engellere karşı durabilmek ve hayata barışık olmak takdir edilecek bir davranış, Üniversitelerimizde de her türlü engele uyum sağlayacak düzenlemeler yapılıyor. Yaşamakta olduğunuz ve gördüğünüz engeller hedefleriniz için bir engel değil, biz bu çerçevede her türlü hizmete hazırız” dedi.

Konuşmaların ardından “Engelleri Birlikte Kaldıralım” projesi kapsamında Sakatlar Derneği üyelerine takdir belgeleri verildi ve kep atma töreni gerçekleşti.

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Türkiye, Sakatlar, Derneği, Üyeleri, Toros'ta, Kep, Fırlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı