Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 19:22
 
TOROS ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI İLE BULUŞTU
TOROS ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI İLE BULUŞTU
EĞİTİM Haberi
TOROS ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI İLE BULUŞTU

Toros Üniversitesi Mezunlar Derneği (TORMED) tarafından düzenlenen “Toros Mezunlarıyla Buluşuyor” etkinliği 13 Şubat 2019 Çarşamba günü 45 Evler Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Etkinliğe Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nureddin Çolak, dekanlar, akademisyenler, daire başkanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış konuşmasında ilk sözü alan TORMED Başkanı Orhan Karakaplan, “Toros Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin 8 Mart 2017 yılında kuruldu, yeni yeni etkinliklerimize başladık ve bu etkinliklerde de sizleri burada görmekten mutluluk duyuyoruz. Derneklerin bir üniversite için aidiyet duygusu oluşturulması açısından ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bizde bu düşünce ile yola çıktık. Sadece mezun olurken değil, mezun olduktan sonra da Toros Üniversitesi ile bağınızı koparmamak, işbirliği içerisinde olmak ve birbirimizi takip edebilmek adına derneğimizi kurduk. Bugün de mezunların ne kadar önemli olduğunun vurgusunu yapmak adına ilk etkinliğimizde mezunlarımıza söz hakkı tanıdık” şeklinde konuştu.

Toros Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin üniversite açısından önemine değinen Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, “ Sevindirici gelişmeler oluyor, Toros Mezunlarının çalıştıkları işyerlerinde işveren ve diğer çalışanlar ile yaptığımız anketlerde “Tekrar Toros Mezunu işe alır mısın?” sorusuna bütün işverenler “Kesinlikle alırım” cevabını verdi. Geçen sene ki mezuniyet konuşmam da şöyle bir şey söylemiştim, “Siz mademki artık Toros Üniversitesinin mezunusunuz, bundan sonraki yaşamınızda da Toros ailesinin bir ferdisiniz” bu üniversitenin kapısı size her zaman açık. Bu açıdan baktığımızda TORMED sürekli iletişim ve bağlantı içinde olacağımız bir yapı. Biz TORMED’i seviyoruz, destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Toros Üniversitesi mezunlarından Aylin Kanat, Doğan Can Karabudak, Ebru Yurtman, Kemal Akgül ve Selinay İlk, öğrencilik hayatlarında neler yaşadıklarını, mezun olduktan sonra iş bulma sürecinde ve iş bulduktan sonraki süreçte yaşadıkları tecrübeleri öğrencilere aktardı.

Mezunlar tecrübelerini aktarmasının ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Etkinlik günün anısına fotoğraf çekilerek sona erdi.

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: TOROS, ÜNİVERSİTESİ, MEZUNLARI, İLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı