Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 18:57
 
Muhittin Pamuk, İftarını Zafer Çarşısı Esnafıyla Açtı
Başkan Pamuk, Akdeniz Belediyesi ile Mersin Çarşı Esnafları Derneği işbirliğinde, Tarihi Zafer Çarşısı’nda düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi.
GÜNCEL Haberi
Muhittin Pamuk, İftarını Zafer Çarşısı Esnafıyla Açtı

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, halk arasında “Bit Pazarı” olarak bilinen Tarihi Zafer Çarşısı’nda düzenlenen iftar yemeğine katılarak, esnaflarla birlikte iftarını açtı. Akdeniz Belediyesi ile Mersin Çarşı Esnafları Derneği’nin birlikte organize ettiği iftar yemeğine, Zafer Çarşısı esnafının yanı sıra, çok sayıda siyasi parti, oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler, muhtarlar ve yüzlerce vatandaş katıldı.

İftar öncesi kısa bir konuşma yapan Mersin Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Bekir Algüllü, toplumdaki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun, yaşanan sorunların çözümünde çok önemli olduğunu ifade etti. Algüllü, “Mersin’de birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirmek amacıyla Akdeniz Belediyesi ile ortak iftar yemeği düzenledik. Mersin’in renklerini bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Pamuk; “Ramazan ayı, paylaştıkça güzeldir”

Konuşmasına, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının bu akşamında, Ramazan’ın bereketi, coşkusu ve heyecanını yaşamak adına burada, güzel bir birliktelikle bir aradayız” diyerek başlayan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, “Ramazan berekettir, Ramazan paylaşmaktır; iftar, bir lokma dahi olsa bölüşmektir. Paylaştıkça da gerçekten Ramazan’ın ruhuna ve adabına uygun bir heyecan ortaya çıkıyor” dedi.

Çarşı içinde gerçekleşen iftar buluşmasına katkısından dolayı Mersin Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Bekir Algüllü’ye de teşekkür eden Başkan Muhittin Pamuk, “Bizler de memnuniyetle bu güzel ve anlamlı etkinliğe katkı sağlamaya çalıştık. Tabi bu güzellik sizlerle birlikte anlam ifade ediyor. Sizler de bugün buradasınız, davetimizi kırmadınız, icabet ettiniz. Bu güzel akşamı bizlerle paylaştınız. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum, Ramazan’ınızın mübarek olmasını diliyor. İnşallah bu güzel birlikteliğimizin artarak sürmesini diliyorum. Hepinize saygılar sunuyor, tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Okunan ezanın ardından, Mersin Zafer Çarşısı içinde kurulan masaları dolduran esnaf ve vatandaşlar hep birlikte iftarlarını açtı.

 

 

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Muhittin, Pamuk,, İftarını, Zafer, Çarşısı, Esnafıyla, Açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı