Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 18:30
 
MESİAD’DAN ANLAMLI İFTAR
MESİAD, Mersin Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocukları iftarda ağırlayıp, bayramlıklar hediye etti. Hediyelerini alan çocukların ise sevinci görülmeye değerdi.
GÜNCEL Haberi
 MESİAD’DAN ANLAMLI İFTAR

Yaptığı sosyal sorumluklarla Mersinlilerin sevgisini kazanan Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) bu kez çocukları sevindirdi.  Mersin Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocukları iftarda ağırlayan MESİAD, çocukların daha önce mağazadan beğendiği kıyafetleri alarak kendilerine hediye etti. Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Yaşlı Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan MESİAD Başkanı Hasan Engin; “Çocuklarımız geleceğimizdir. Yarınlarımızı onlara emanet edeceğiz. Bu nedenle çocuklarımıza sahip çıkmalıyız” dedi.

Çocuklara her sene aynı etkinliği yapma sözü veren Başkan Engin; “Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Yaşlı Yaşam Merkezi’nde bu organizasyonu gerçekleştirerek hem derneğe katkıda bulunmak, hem de çocuklarımız sevindirmek istedik. Bir otel ya da restoranda yapmaktan ise burayı tercih ettik. Çocuklarımızın mutlu olması için herkes elinden gelenin fazlasını yapmalıdır. Çünkü ilgi ve sevgi ile motive olan çocuklar, her zaman daha iyi çalışır ve çok daha iyi yerlere gelirler.  Ayrıca, MESİAD ailesinden bu etkinlikte emeği geçen çok arkadaşımız var; hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından çocuklara bayramlık kıyafetleri hediye edilirken, hediyelerini alan çocukların sevinçleri görülmeye değerdi. Daha sonra müzik eşliğinde oyun oynayan ve halay çeken çocuklara Başkan Engin ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.


Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: , MESİAD’DAN, ANLAMLI, İFTAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı