İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 21:00
 
Mehmet İzol: Mersin’in istihdam sorunu kalmayacak
Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, kentte çalışmaları devam eden projelerin hayata geçmesi ile birlikte kentin istihdam sorunun kalmayacağını kaydetti.
EKONOMİ Haberi
Mehmet İzol: Mersin’in istihdam sorunu kalmayacak

Mersin GİAD Başkanı İzol, ‘Kazanlı Turizm Bölgesi Projesi’nin temeli 12 Haziran’da atılacak. Bunun müjdesini Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan verdi. 4 Milyar liralık yatırımın yapılacağı bu proje 8 bin yatak kapasiteli olacak. Mersin turizminin yatak kapasitesi sayısı önemli ölçüde artacak. Ayrıca Mersin turizmi daha kaliteli bir yapıya kavuşacak. Bu anlamda yapılan tüm çalışmaları Mersin GİAD olarak yakından takip ediyoruz. Kazanlı’nın Türkiye’nin ikinci Belek’i olacağına inancımız tam. Kentimizin en bakir sahillerinden birisi olan Kazanlı sahilinin dünya çapında bir yapıya dönüşeceğine inanıyoruz. Bu Mersin’in genel anlamdaki ticari yapısına da büyük katkı sağlayacak bir proje. Kazanlı Turizm Bölgesi Projesi, kentimizin Antalya olma yolundaki en büyük adımıdır. Bu projenin sonrasında kentimize yapılacak olan turizm yatırımlarının da artacağına inanıyorum’ dedi.

‘HAVAALANI TURİZM AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR’

Alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlandığı Çukurova Bölgesel Havaalanı projesine de değinen Başkan Mehmet Serkan İzol, ‘2019 Yılı içerisinde hizmete girmesi beklenen Çukurova Bölgesel Havaalanı sayesinde Mersin’in turizm yatırımlarında psikolojik bir üstünlük sağlayacağı aşikâr. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin havaalanı olmayan bir ilin turizm merkezi olması imkânsız. Bu anlamda da Kazanlı Turizm Bölgesi Projesi’nin başarısı Çukurova Bölgesel Havaalanı’nın hizmete girmesiyle bağdaşıyor. Havaalanı projesi hem direkt olarak istihdam sağlayacak, hem de kentimize gelecek olan yatırımlara katkı sunacak. Turizmdeki bu gelişmelerin yanı sıra çalışmaları devam eden yeni organize sanayi bölgelerinin hizmete girmesi ile birlikte Mersin’in gelecekte işsizlik gibi bir sorunu olmayacağına inanıyoruz’ dedi.

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Mehmet, İzol:, Mersin’in, istihdam, sorunu, kalmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı