Haber Detayı
18 Haziran 2018 - Pazartesi 16:35
 
Ercik, 'CHP İl Başkanı yalanda sınır tanımıyor.'
Ak Parti İl başkanı Cesim Ercik, "CHP İl Başkanı Adil Aktay iftira ve yalan siyasetinde çığır açmaya devam ediyor. Devletin imkânları, seçim kampanyamızda kesinlikle kullanılmamaktadır. İddia asılsız ve mesnetsizdir." dedi
SİYASET Haberi
Ercik, 'CHP İl Başkanı yalanda sınır tanımıyor.'

CHP İl Başkanı Adil Aktay'ın seçim kampanlarında devletin imkanlarının kullanıldığı iddialarına sert yanıt verdi. Ercik, açıklamasında şunları söyledi:

CHP İl Başkanı Adil Aktay iftira ve yalan siyasetinde çığır açmaya devam ediyor. Devletin imkânları, seçim kampanyamızda kesinlikle kullanılmamaktadır. İddia asılsız ve mesnetsizdir.
 
Şu anda seçim kampanyalarında Sayın Bakanımızın kullandığı araç da dahil olmak üzere tüm araçlar partimiz tarafından kiralanmıştır ve sözleşmeleri mevcuttur. Resmi polis arabalarına gelince. Güvenlik güçleri devlet büyüklerini muhtemel saldırılara karşı korumakla yükümlüdür. Bu yasalarla ve yönetmeliklerle düzenlenmiştir ve seçim kampanyaları ile bir ilgisi bulunmamaktadır.
 
CHP İl Başkanı bir hukukçu olarak bunları bilmiyorsa seçtiği mesleği gözden geçirmesinde fayda olduğu açıktır. CHP İl Başkanı iftira ve çamur atmaktan çekinmemektedir. Muhtarları “CHP’li muhtar” diye ayrımcılığa tabi tutan birinden de başka bir tutum zaten beklenemezdi. Anlaşılan o ki milletimizle iç içe olmamız, her kesime dokunmamız ve partimize milletimizin desteğinin artarak devam etmesi CHP İl Başkanını derin bir endişeye sevk etmiştir. Milletten teveccüh göremediğini anlayan CHP İl Başkanı kendisinin ve partisinin en iyi bildiği iftira ve çamur siyasetine sıkı sıkıya sarılmayı tercih etmiştir. Eğer siyaset yapmayı iftira atmak, karalamak ve yalancılık zannediyorsa kendisine bu yolda başarılar dileriz.
 
Milletimiz her şeyi görüyor.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
Cesim Ercik
 
AK Parti Mersin İl Başkanı
 
Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Ercik,, 'CHP, İl, Başkanı, yalanda, sınır, tanımıyor.',
Yorumlar
Haber Yazılımı