Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 19:30
 
Dr. Aytaç Karadağ'ın Korona Virüs Açıklamaları
Fonksiyonel Tıp, Bütüncül Tıp, İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Dr. Aytaç Karadağ'ın çalıştığı özel hastane pandemi hastanesi, kendisi de hastanesinde Covid-19 sorumlusu. Dolayısıyla pek çok Covid-19’lu hasta görmekte. Dolayısıyla Umut verici iyileşme hikayelerinde de büyük rol oynamakta. Dr Aytaç Karadağ sosyal medya hesabından paniğegerek yok diyerek Covit-19 dan korunmak, bağışıklığı güçlendirmek için kullanılması gerekeni vitaminleri ve bitkileri paylaştı.
SAĞLIK Haberi
Dr. Aytaç Karadağ'ın Korona Virüs Açıklamaları

Fonksiyonel Tıp, Bütüncül Tıp, İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Dr. Aytaç  Karadağ'ın çalıştığı özel hastane pandemi hastanesi, kendisi de hastanesinde Covid-19 sorumlusu. Dolayısıyla pek çok Covid-19’lu hasta görmekte. Dolayısıyla Umut verici iyileşme hikayelerinde de büyük rol oynamakta. Dr Aytaç Karadağ sosyal medya hesabından paniğegerek yok diyerek Covit-19 dan korunmak, bağışıklığı güçlendirmek için kullanılması gerekeni vitaminleri ve bitkileri  paylaştı.
Paniğe gerek yok! Son günlerde korku psikolojisi oluşturulmaya çalışılıyor. Süreci iyi yöneten sağlık bakanlığımızın aldığı tedbirler yerinde. Erken aksiyon almamız, hastane- yoğun bakım- solunum destek ünitesi sayımızın fazla olması, 65 yaş üstü nüfusun ülkemizde 13, İtalya’da 35 olması, yaşlı nüfusumuzun yurtdışındakilere göre daha fazla evde olması virüse karşı ümitvar olmamızı gerektiriyor.
Önlem olarak her yerde broşürler paylaşılıyor; tekrar ederek bilgi kirliliği yaratmayacağım. Çok fazla soruldu? Hangi vitaminleri ve bitkileri kullanarak korunabiliriz?
1. Çinko pikolinat: Bağışıklığı artırmak ve covid-19’un solunum mukozasına tutunmasını engellemek için ilk almamız gereken destek ürünü aktif form olan çinko pikolinat. Sabah tok karnına 30 mg olacak şekilde.

2. Ester-C: Biyoyararlanımı normal C vitaminine göre 4 kat fazla olduğu, metabolitleri bile aktif olduğu, mide tahrişi ile böbrek taşı yapma ihtimali daha az olduğu için özellikle ester-c alınız. Sabah ve akşam tok karnına 1 gr alacak şekilde.

3. D vitamini: Hem koruma hem tedavide verdiğimiz D vitamini aynı zamanda mevsiminde olduğumuz allerjiye karşı da iyi bir kalkan. Kilo başına 100 ünite kullanınız.

4. Propolis

5. Karamürver (sambucus nigra bitkisi): Eczanelerde kalmadığı için hangi markayı bulabilirseniz alınız.

6. Pelergonium (Umca)

7. Beta-glukan

8. Ihlamur

9. Zencefil

10. Rodiola (Altın kök bitkisi)

11. Kuşburnu

12. Ashwagandha

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Dr., Aytaç, Karadağ'ın, Korona, Virüs, Açıklamaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı