Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 17:48
 
CHP Mersin Milletvekili Aday Adayları Tanıtımı Yapıldı
24 haziranda gerçekleştirilecek 27. dönem milletvekili seçimleri öncesi CHP Mersin milletvekili aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleşti.
SİYASET Haberi
CHP Mersin Milletvekili Aday Adayları Tanıtımı Yapıldı

24 haziranda gerçekleştirilecek 27. dönem milletvekili seçimleri öncesi CHP Mersin milletvekili aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen aday adayı tanıtım toplantısına aday adaylarının büyük çoğunuğu katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Adil Aktay, büyük bir heyecan yaşadığını belirterek, "Çünkü her biri Türkiye’yi aydınlık günlere çıkarmak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır dostlar var karşımda. Türkiye’yi normalleşmeye, huzura, refaha kavuşturmaya aday kararlı insanlar var karşımda. Türkiye’yi yönetmeye aday Cumhuriyet Halk Partisi’nin sıra neferleri buradalar. Ülkemiz her yönden krizin eşiğinde.Gençler işsiz, esnaf kepenk kapatıyor, işçiler geçinemiyor, çiftçi hak ettiğini alamıyor. Geleceğimiz, yani çocuklarımız, hak ettikleri eğitimi alamıyor. Toplumsal barışımız zedelendi. Neredeyse huzuru unutturacaklar bize. Yurtta barışı zedeleyenler, komşularımızla dostane ilişkileri de dinamitlediler. Faturasını hep birlikte ödüyoruz. 

Ve adalet… Adında adalet olan malum parti, adaleti mumla aratır oldu. Yollara düştük, “Hak, hukuk, adalet” diyerek. Ülke OHAL’le yönetiliyor, demokrasi ve insan hakları rafa kaldırıldı. İşte böyle kritik bir dönemde 24 Haziran seçimlerine gidiyoruz. “Baskın seçim” planları yapanların yüzünden düşen bin parça. Şaşkın ve öfkeliler. Çünkü görüyorlar ki, adalet yürüyüşçüleri geliyor. ‘Demokrasi’ diyenler,  ‘Adalet' diyenler, huzur isteyenler, ‘Şeker fabrikalarına dokunma’, ‘çocuklarımın geleceğini karartma’ diyenler geliyor."dedi

Aktay, "Güzel günlere inananlar kazanacak. Mersin’de de kazanacak, Türkiye’de de kazanacak. Her biri Mersin halkının teveccühüne mazhar olabilecek aday adayı arkadaşlarımızla bir aradayız. İktidar partisinde aday olma kriterleri belli: Tek adama biat edeceksin, haksızlıklar karşısında üç maymunu oynayacaksın, Meclis’te sana ne için el kaldır derlerse ona el kaldıracaksın… Peki ya bizde? Halk Partisi’nden aday olanlar için kriterler de belli: Halkına adanmışlık; Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmaya inanç; haksızlıklarla savaşmak için tükenmez bir enerji… Bugün burada, tüm aday arkadaşlarımın gözlerinde bu adanmışlığı, bu inancı, bu enerjiyi görüyorum. Bizim aday adaylarımız birbirini yoldaş bilir. Bu dayanışma, bu güzellik, bu inanç bizi zafere ulaştıracak.

Türkiye’nin kaderini değiştirecek 24 Haziran seçimlerinde hedefimiz zafer. Bu yolda sorumluluk alma cesaretini göstermiş olan tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İnanıyorum ki, 25 Haziran’da bir demokrasi şöleni yaşanacak, her şey güzel olacak. " diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İl Başkanı Adil Aktay'ın konuşmasının ardından milletvekili başkan aday adayları alfabetik sırayla sahneye çıktı ve kendilerini anlattılar.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: CHP, Mersin, Milletvekili, Aday, Adayları, Tanıtımı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı