Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 07:09
 
Çalışkan,TRT çalışanlarına ve aracına yapılan saldırıyı kınadı.
Tarsus Medya Mensupları Derneği (MEDYAD) başkanı Okan Çalışkan,, Türkiye Cumhuriyeti 13. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin mitingi sırasında, bir grup izleyici tarafından haberi takip eden TRT çalışanlarına ve aracına yapılan saldırıyı kınadı.
GÜNCEL Haberi
Çalışkan,TRT çalışanlarına ve aracına yapılan saldırıyı kınadı.

TRT’yi eleştirmeye her vatandaşın hakkı olduğunu belirten Çalışkan, kurumun sadece görevini yapmaya çalışan habercilerine yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu söyledi. 
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Yön. Kur. Üyesi ve Tarsus Medya Mensupları Derneği Bşk.Okan Çalışkan “Olaydan haberdar edilen Sayın Muharrem İnce de TRT çalışanlarının ekmek parası kazanmak için alanlarda bulunduğunu vurguladı” dedi.
Başkan Okan Çalışkan, “miting sırasında, bir grubun küfür ve hakaretlerle TRT çalışanları ve aracına fiziki saldırıda bulunduğunu üzüntüyle öğrendik. Yıllardır Seçim süreçlerinde çeşitli kazalar nedeniyle hayatını kaybeden, yaralanan bir çok meslektaşımız oldu. 
Gazeteciler seçim çalışmalarını izlemek için yani görevlerini yerine getirmek için miting alanlarında bulunuyor. Halkın eleştirme hakkı elbette var. Ancak emekçiye saldırılması adeta linç girişiminde bulunulması kabul edilemez. Tarsus Medya Mensupları Derneği olarak bu saldırıyı kınıyor meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."dedi

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Çalışkan,TRT, çalışanlarına, ve, aracına, yapılan, saldırıyı, kınadı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı