Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 19:42
 
BAKAN ELVAN'DAN MEZİTLİ’YE TOKİ MÜJDESİ
Mezitli’ye inşa edilecek TOKİ Konutları ile ilgili müjdeli haber Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’dan geldi. Bakan Elvan, konutların yapımı için 23 Temmuz’da ihaleye çıkılacağını duyurdu.
SİYASET Haberi
BAKAN ELVAN'DAN MEZİTLİ’YE TOKİ MÜJDESİ

Mersin’de kentsel dönüşüm ve dar gelirliler için TOKİ konutları inşa edilmesi süreci hızla sürüyor. Emeklilerin de dört gözle beklediği müjdeli haberleri Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.

Bakan Elvan, Mezitli’ye inşa edilecek TOKİ konutlarına ilişkin 23 Temmuz’da yapım ihalesine çıkılacağını dile getirdi. Bakan Elvan, “Milletimize verdiğimiz sözlerin takipçisiyiz. Vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için çalışıyoruz.” dedi.

Projelerde Çalışmalar Sürüyor

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın yakından takip ettiği kentsel dönüşüm ve TOKİ projelerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Akdeniz ilçesinde Çay, Çilek ve Bahçe Mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları yapılıyor. TOKİ’nin buralarda yaşayan vatandaşlar ila görüşmeleri sürüyor. İlk etapta Çay Mahallesinde TOKİ’ye ait ATAŞ arazisinde 966 konut, 1 okul, 1 cami ve 1 ticaret merkezi inşa edilecek.

Mut’ta TOKİ Konutları için talep toplandı, 200 konut için ihaleye çıkılacak.

Gülnar’da da 205 inşa edilecek,ihale aşamasına gelindi.

Aydıncık’ta imar çalışmaları sürerken, Tarsus’ta da kurum görüşleri alındığı bildirildi..

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: BAKAN, ELVAN'DAN, MEZİTLİ’YE, TOKİ, MÜJDESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı