Haber Detayı
15 Haziran 2018 - Cuma 20:40
 
AK PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan partisinin il binasındaki bayramlaşma programına katıldı.Programa il başkanı Cesim Ercik, Eski bakanlardan Kürşat Tüzmen, milletvekili adayları ve çok sayıda partili ile vatandaş katıldı.
- Haberi
AK PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA

Açılış konuşmasını İl Başkanı Cesim Ercik yaptı. Tüm vatandaşların ve partililerin bayramını kutladı. Aynı şekilde Kürşat Tüzmen de kısa bir konuşma yaparak 24 haziran seçimlerinin önemine işaret etti ve herkesin bayramını kutladı.

 

Elvan, partisinin Mersin İl Başkanlığı tarafından il binasında düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çok önemli bir süreçten geçtiğini ve 24 haziran seçimlerinin siyasi ve sıradan bir seçim olmadığını ifade ederek, " 24 Haziran seçimleri Türkiye meselesidir. ya Türkiye'nin önünü açıp güçlü bir şekilde büyümesinin önünü açacak bir yapıyı kuracağız ya da belirsiz bir ortama gireceğiz. Onun için bu seçimi çok mu çok önemsiyoruz. Geçmiş dönemde darbeler olurdu. Siyasi liderler seslerini çıkaramazlardı ama bizim liderimiz ilk defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde dimdik ayağa kalktı 'Ben darbecilere karşıyım' dedi. Tankların o silahların karşısında durdu. Tankların karşısında durmayan, televizyon seyredenler de vardı. Onların da ne yaptıklarını gördük. Milletimiz bunu biliyor. Şu anda Amerika'da Almanya'da ve birçok Avrupa ülkesinde bu darbe girişiminde bulunanlar korunuyor ve kollanıyor. Onların iadesini istiyoruz göndermiyorlar. Çünkü onlar ellerinde bir potansiyel. Dolayısıyla biz bunu başarmak zorundayız. Hep birlikte Türk'ü, Kürt'ü, Alevi'si, Zaza'sı, Yörük'ü, Türkmen'i ile biz bir bütünüz. Kimse bizi bölemez, parçalayamaz. Bu birlik ve bütünlüğümüz de ilelebet devam edecek. " dedi

Mersin ile ilgili yatırımlara da değinen Lütfi Elvan, " Son 2,5 yılda neredeyse Mersin'i yatırıma boğduk. Verdiğimiz sözleri tuttuk. 16 yıllık süre içerisinde tam 31 milyar liralık Mersin'e yatırım yaptık" dedi

Konuşmaların ardından partililerle ve vatandaşlarla bayramlaşma gerçekleşti.Ardından Bakan Elvan ve beraberindekiler Tarsus'taki bayramlaşma programına katıldılar.

 

 

 

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: AK, PARTİ'DE, BAYRAMLAŞMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı