Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 18:29
 
Ak Parti adayları Tarsus'da sahalarda
AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Milletvekili adayı Güllü Can Seçim çalışmalarını Tarsus ilçesinde esnaf ziyaretleri yaparak 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için destek istedi.
SİYASET Haberi
Ak Parti adayları Tarsus'da sahalarda

Ziyaretlerde yüksek ve sürdürülebilir bir ekonomik büyüme sağlayacaklarını vurgulayan AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, ‘2023’e beş kala artık daha uzun soluklu hedefleri benimseme, ortaya koyma aşamasındayız. Kendimize ufuk çizgisi olarak belirlediğimiz 2053 ve 2071’e doğru emin adımlarla yürürken artık vizyonumuzu uzun vadeli bir perspektifle geleceğe taşıyacağız. Bunun için önümüzdeki dönemde de ortalama olarak gelişmekte olan ülkelerin üzerinde yüksek ve sürdürülebilir bir ekonomik büyüme sağlayacağız. Böylece dünya ekonomisinden aldığımız payı yüzde 1,5’lere taşıyacağız Korumacılık eğiliminin küresel düzeyde yükseldiği bir ortamda geçici rüzgârlara kapılmayıp dışa açık, rekabetçi, serbest piyasayı esas alan ekonomik yapımızı güçlendirerek devam ettireceğiz.’’ Şeklinde konuştu.EN BÜYÜK SERVETİMİZ DİNAMİK NÜFUSUMUZ VE GENÇLERİMİZDİR

AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Milletvekili adayları Orhan Kemal Yüksel, Mehmet Sait Kayan ve Naci Durmaz Seçim çalışmalarını Toroslar ilçesinde esnaf ziyaretleri yaparak destek istediler. Ziyaretlerde konuşan AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan," Coğrafyamızın ve dinamik genç nüfusumuzun avantajlarını da kullanarak ülkemizi küresel düzeyde bilgi üreten ve bilgiyi katma değere dönüştüren bir güç haline getireceğiz. Üretim biçimimizi, günümüzde en önemli rekabet unsurlarından biri haline gelen yenilikçilik ve farklılık oluşturmaya dayalı bir yapıya dönüştüreceğiz. Bunun için de bilgiye dayalı üretim, büyümemizin temel belirleyici gücü olacaktır. Bütün politikalarımızın özünde insan merkezli siyasi anlayışımız bulunmaktadır. İnsanımızı kalkınmanın bizatihi amacı olarak görüyor, yine bu amaca insanımızla erişebileceğimizin bilinciyle hareket ediyoruz. En büyük servetimiz dinamik nüfusumuz ve gençlerimizdir. ifadelerini kullandı.ÜLKEMİZİ GELİŞMİŞLİK SEVİYESİ”NE ULAŞTIRACAĞIZ.

Milletvekili adayları Zeynep Gül Yılmaz ve Muhammed Emin Erden ise Seçim çalışmalarına Mut ilçesinde mahalle ziyaretleri yaparak destek istedi. AK Parti Milletvekili Adayı Zeynep Gül Yılmaz, “Topyekûn kalkınma hedefimiz çerçevesinde kadınlarımızın kalkınma sürecine daha aktif  katılımını desteklemeye devam edeceğiz. Bir yandan kadın girişimciliğini güçlendirirken diğer yandan kadınların iş gücüne katılma  oranını 2023 sonunda yüzde 40’ın üzerine çıkaracağız. Son 16 yılda yaptığımız atılımlarla; alt orta gelir ülke grubunda olan ülkemizi, üst-orta gelir grubuna yükselttik. Yeni hedefimiz ülkemizi yüksek gelirli ülkeler ligine taşımaktır.Kapsayıcı bir ekonomik büyüme anlayışı içinde ekonominin nimetlerini daha adaletli bir şekilde tüm toplumsal kesimlere paylaştıracağız. Bir yandan gelir dağılımını iyileştirirken, diğer yandan bölgeler arası dengesizlikleri azaltacağız. Birleşmiş Milletler İnsani gelişmişlik endeksine göre 'yüksek insani gelişmişlik seviyesi 'ne çıkardığımız ülkemizi, en yüksek insani gelişmişlik seviyesine ulaştıracağız." Şeklinde konuştu.YENİ SİSTEMLE MECLİS VE HÜKUMET GÜÇLENECEK

AK Parti Mersin Milletvekili Adayları Bilal Özkan ve Rabia Nur Şenlik ise Erdemli ilçesinde esnaf ziyaretleri yaparak, vatandaşlardan destek istedi. Milli iradenin tecelligâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, yeni dönemde de güçlü bir şekilde faaliyetlerine devam edeceğini ifade eden AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Bilal Özkan; "Yeni sistemin önemli bir unsuru olarak işlev görecek; halkımızın güvenliği, özgürlüğü, huzuru ve refahı için yasama faaliyetlerini aralıksız sürdürecektir. Anayasa değişikliğiyle beraber Meclisimize daha güçlü bir ortamda çalışmasının önü açılmıştır. Yeni sistemle Meclis ve Hükümet güçlenecek, yönetimde çift başlılık ortadan kalkacaktır. Seçimler artık dört yılda değil, beş yılda bir gerçekleştirilecek ve uzun süreli istikrar sağlanacaktır. Yeni Meclisimizde artık 550 değil, 600 milletvekili olacak, 18 yaşında seçme hakkıyla birlikte Meclisimiz daha da gençleşecek ve temsil gücü artacaktır." Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Ak, Parti, adayları, Tarsus'da, sahalarda,
Yorumlar
Haber Yazılımı