Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 07:51
 
Ahmet Baran Ramazan ayının gelişini kutladı
Ahmet BARAN rahmet, bereket ve nefsin terbiyesi vesilesi, Ramazan ayı için açıklamalarda bulundu.
GÜNCEL Haberi
Ahmet Baran Ramazan ayının gelişini kutladı

Ahmet BARAN rahmet, bereket ve nefsin terbiyesi vesilesi, Ramazan ayı için açıklamalarda bulundu. Baran “ Ramazan ayı yalnızca dini değil aynı zamanda kültürümüzdür. Birlik ve beraberlik içinde paylaşmayı öğretir, bize. Mersin gibi çok kültürlü kozmopolit şehrimizde tüm insanlarımızla bir araya gelerek sahurlarımızı, iftarlarımızı yaparız. Uzun yıllardır şehrimiz dine, ırka, etnik kökene bakmadan Ramazan ayını birlikte geçirmiştir. Temennimiz bu güzel günlerin gelecekte de devam etmesidir.”

Son yıllarda ülkemizin aldığı tehditleri ve önlemleri değerlendiren Baran “ 15 Temmuz ile aziz milletimizi tanımayan teröristlerin bölücü girişimleri yalnızca onların basiretsizliklerini kanıtladı. Aziz milletimiz bir arada, hep birlikte o kadar uzun süredir yaşıyor ki dış güçlerin bizi anlayamamaları ve bizi bölmek üzere çabaları da beyhude olacaktır. Bizler inancımız, vatanımız, bağımsızlığımız ve ezanımız gibi mukaddes bildiğimiz değerler uğruna canımız pahasına mücadele edeceğiz. Dualarımız Afrin’deki kardeşlerimiz için. Onların sayesinde bugün güvenle bir Ramazan ayına başlıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

Kozmopolit Mersin’de, kozmopolit Türkiye’de hep birlikte rahmet içinde yaşadıklarını belirten Baran, şehri ve ülkesi için çalışmaya yorulmadan devam edeceğini belirtti ve son olarak “Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi Rabbim ülkemizi, milletimizi her türlü şerden, her türlü zulüm ve karanlıktan muhafaza eylesin. Allah tüm Müslüman kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Rabbim yolumuzu bahtımızı açık etsin.” duası ile tamamladı.

 

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Ahmet, Baran, Ramazan, ayının, gelişini, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı